X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 14 دی‌ماه سال 1388

ایانبوغ و استعداد نسل بشریت در همه افراد یکسان است و تمامی افراد به لحاظ حافظه و مغز یکسان افریده شده اند ؟ 

چرا برخی از افراد به یکباره قله های ترقی را طی کرده و به ارمانها و اهداف والای خود رسیده و موقعیتهای مطلوبی در جامعه کسب میکنند و ایا ان دسته از افرادی که برای کسب حداقل روزی در بدترین شرائط زندگی کرده و در جامعه نیز اجازه و فرصت مطرح شدن را ندارند بواقع افرادی خمود و بدون استعداد بوده اند ؟ 

اینها و صدها سوال دیگر است که بشر را به اندیشه وامی دارد تا به خلقت خالق هستی بیشتر اندیشیده و از قدرت تفکر بیشترین بهره را ببرد لیکن بدون شک هر جند انسان دارای استعداد ونبوغ خارق العاده ای باشد باز عوامی و خصوصیات دیگری در اعتلای نام وی برای برخورداری از موهبتهای الهی تاثیر گذار است که از انجمله عوامل مهم بحث اعتماد به نفس است که در این مقوله بدان اشاراتی شده است لذا برای این پست توجه شما را به خواندن ان جلب میکنم :  

باربارا در یکی از پرفروشترین کتابهای سال، تعریفی دقیق و ملموس از اعتماد به نفس و خودباوری حقیقی را بیان می کند. وی با کلامی
روان و قابل درک به شما نشان می دهد که چگونه به منبع اعتماد به نفس درونی خودتان دست یابید و هر آنچه که می خواهید باشید.در ادامه به چکیده ای از کتاب اشاره می کنم :نباید اعتماد به نفس درونی خود را بر اساس کارهایی که در آن مهارت دارید بنا کنید :

به عنوان مثال اگر شماتنیس باز ماهری باشید مطمئنا در زمین تنیس احساس اعتماد به نفس میکنید. اما سوال اینست که آیا در زمین فوتبال و یا حتی در برنامه نویسی کامپیوتری نیز احساس اعتماد به نفس می کنید؟ مسلما نه. نکته اینجاست که هر کس از شروع انجام یک کار تا به پایان رساندن آن، یعنی از زمانی که هیچ مهارتی در آن ندارد تا زمانی که مهارت کافی کسب کند، باید به خود اعتماد داشته باشد، این معنای واقعی اعتماد به نفس است. 

اعتماد به نفس واقعی هیچ ارتباطی به زندگی بیرونی شما از جمله موفقیت شغلی شما، کسب مقام و یا پول در آوردن ندارد، بلکه اعتماد به نفس واقعی و راستین، باور قلبی و درونی شما به این باور است که هر کاری بخواهید می توانید انجام دهید، حتی اگر تا به حال نمی دانستید که چنین شغلی هم وجود دارد.اعتماد به نفس واقعی از درون خود شما تولید می شود و نه از بیرون شما، در واقع تعهد شما به خودتان مهم است.  

اگر شما نمی خواهید شخصی شکست خورده باشید باید دوره  سختی را گذرانده و بهای موفقیت را بپردازید تا به اعتماد به نفس واقعی دست پیدا کنید.بنابراین چنانچه احساس می کنید که تمام مدت منتظر این بوده اید که در زمینه ی خاصی تخصص کافی به دست آورید، تا سپس دست به عمل بزنید، بیش از این وقت خود را تلف نکنید.

تنها راه موفقیت در هر چیز این است که بهای آن را بپردازید، زیرا همه افراد بدون شک در ابتدا دوره سختی را گذرانده و اشتباهاتی را مرتکب میشوند، فقط باید به خودتان آن قدر اعتماد داشته باشید که ادامه دهید. "چنانچه بخواهید صبر کنید تا اعتماد به نفس کافی برای تعقیب رویاهایتان به دست آورید ممکن است مجبور شوید تا ابد صبر کنید" 

گاهی اوقات بسیاری از ما اعتماد به نفس را با واژه دیگری که معنای چندان مثبت و خوشایندی ندارد اشتباه میگیریم.آن واژه غرورو منیت است. اعتماد به نفس و خود باوری هرگز با غرور منیت و خود بزرگ بینی یکی نیست، اعتماد به نفس به این معنی است که خودتان را باور کنید، و غرور و منیت آن است که بخواهید به دیگران ثابت کنید که از آن ها بهتر و برترید.به طور خلاصه، باربارا در این کتاب به سادگی اعتماد به نفس را اینگونه تعریف می کند:

"اعتماد به نفس همان تصمیم، شروع، پرداخت بها، اعتماد به خود و ادامه دادن تا پایان است "