X
تبلیغات
رایتل
جمعه 18 دی‌ماه سال 1388

 میانبرهای اینترنت

برای آنهایی که از اینترنت استفاده می کنند میانبرهایی وجود دارد که به آنها در گشت و گذار اینترنتی بسیار کمک می کند. اگر از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید، از کلیدهای CTRL+L یا CTRL+O استفاده کنید و یک پنجره کوچک در برابر شما باز می کند که به آسانی می توانید در آن آدرس اینترنتی خود را تایپ کنید. اگر از Netscape استفاده می کنید از کلیدهای CTRL+O استفاده کنید. همانطور که می دانید L مخخف Location به معنی یک آدرس جدید و O مخخف Open به معنی باز کردن یک پنجره جدید است. (دنیای شگفت)

برای بستن یک پنجره در اینترنت اکسپلورر از CTRL+W استفاده کنید این عمل بسیار ساده تر از این است که نشانگر موس را تا بالای صفحه حرکت دهید تا یک علامت ضربدر کوچک را کلیک کنید.

 

elima.sub.ir| دنیای شگفت )‌ کلیدهای میانبر مفید همراه با کلید Windows

ـ Windows+R: پنجره Run را باز می کند.

ـ Windows+E: پنجره ویندوز اکسپلورر را باز می کند.

ـ Windows+F: برای پیدا کردن فایلها و فولدرها.

ـ Windows+Break: پنجره System Properties را باز می کند.

ـ Windows+F۱: پنجره Help ویندوز را باز می کند.

ـWindows+D: همه پنجره های باز ویندوز را minimize می کند و دسک تاپ را نمایش می دهد.

ـ Windows+TAB: در بین پنجره های Task bar تغییر موقعیت می دهد.

Windows+M: همه پنجره ها را minimize می کند.

توجه داشته باشید که در اینترنت هر چه از موس بیشتر استفاده کنید، سرعت شما کندتر می شود. بنابراین سعی کنید تا حد ممکن از کی برد به جای موس استفاده کنید. (دنیای شگفت)

 

elima.sub.ir| دنیای شگفت )‌ چگونه پسورد (رمز عبور) بسازیم؟

در اینترنت بسیار پیش می آید که برای دسترسی به اطلاعات شخصی خود (مانند ایمیل، حساب بانکی و ..) احتیاج به رمز عبور یا پسورد دارید. اگر می خواهید پسوردی بسازید که شکستن آن دشوار باشد، باید ترکیبی از کلمات اعداد و سمبل ها بسازید. شما می توانید این عمل را انجام دهید و هنوز بیاد آوردن آن برایتان ساده باشد. مثلا یک پسورد خوب می تواند $ greatday $ یا # happytimes # باشد. یا ممکن است بخواهید پسورد خود را به روش زیر بسازید، با پیدا کردن یک عبارت، مثلاً عبارت â€‌ every day has his day “ در نظر بگیرید، حروف اول این عبارت را کنار هم قرار می دهیم، می شود â€‌ edhhd “ که اگر این عبارت را به یاد داشته باشید پسورد مناسبی خواهد بود. روش دیگر چسباندن قسمتی از کلمات به یکدیگر است مثلاً lovmar از ترکیب اول کلمات love و marriage بدست آمده است. اضافه کردن یک یا چند عدد به این پسورد آنرا به مراتب مطمئن تر می کند. مثلاً فرض کنید شما پسورد edhhd را انتخاب کرده اید و شماره شناسنامه شما ۱۱۷۱ می باشد با ترکیب اینها پسورد ۱۱edhhd۷۱ بدست می آید که پسورد بهتری است.

و اما آخرین و نه کم اهمیت ترین :

همانطور که وقتی می خواهید با ماشینی رانندگی کنید صندلی و آیینه و .... را مطابق نظر خود تنظیم می کنید. وقتی هم که می خواهید در اینترنت "بچرخید" مرورگر را مطابق نظر خود تنظیم کنید. کلیدهای مورد نظر خود را اضافه کنید و آنهایی که نمی خواهید حذف کنید. کلیدها را بزرگ یا کوچک کنید. (دنیای شگفت)

جستجوگری که از آن استفاده می کنید (مثلا toolbarاگر لازم می دانید) را دانلود کنید، تا برای سرچ در آنها هر بار مجبور نباشید به صفحه اول google یا yahoo مراجعه کنید