X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 26 بهمن‌ماه سال 1388

خلقت اشرف مخلوق توام با احساسی است که در بین مخلوقات حداقل تا کنون یافت نشده واین خصلت اگر چه گاه موجب خسران گردیده و منطق و عقل را از انسان دور میکند لیکن بسیار خصیصه ای جالب و بشدت همواره به منفعتی برای یاری نوع خویشتن است در این خصوص گاه اشکها و گاه لبخندهایی به سراغ امده و در اوج شادی و شعف و بالعکس حزن واندوه انسان را وادار به اعمالی میکند که درون را به رخ کشیده و از این منظر عریان و لخت کرده و شفاف میکند اری همین بنده پیچیده خدا در این احوال کنترل ازدست داده و برخویش توان غلبه نداشته و هرانچه در چنته دارد به روی اورده و بروز میدهد وبدینسان عملی مرتکب شده که نمونه انرا در این  مطلب که توسط دوست خوبم ایمل شده می اورم شما با خواندن ان نسبت به احساس بیشتر اشنا شده و مورد کاربرد قرار دهید :  

 

مردی مشغول تمیز کردن ماشین نوی خودش بود. ناگهان پسر 4 ساله اش سنگی برداشت و با آن چند خط روی بدنه ماشین کشید. مرد با عصبانیت دست پسرش را گرفت و چندین بار به آن ضربه زد. او بدون اینکه متوجه باشد، با آچار فرانسه ای که در دستش داشت، این کار را می کرد!

 

در بیمارستان، پسرک به دلیل شکستگی های متعدد، انگشتانش را از دست داد.

وقتی پسرک پدرش را دید، با نگاهی دردناک پرسید:

«کی انگشتانم دوباره رشد می کنند؟!»

 

مرد بسیار غمگین شد و هیچ سخنی بر زبان نیاورد. او به سمت ماشینش برگشت و از روی عصبانیت چندین بار با لگد به آن ضربه زد. در حالی که از کرده خود بسیار ناراحت و پشیمان بود، جلوی ماشین نشست و به خط هایی که پسرش کشیده بود نگاه کرد. پسرش نوشته بود:

«دوستت دارم بابایی»

روز بعد آن مرد خودکشی کرد!

 

عصبانیت و دوست داشتن هیچ حد و حدودی ندارند. دومی را انتخاب کنید تا یک زندگی زیبا و دوست داشتنی داشته باشید. این را نیز به یاد داشته باشید که:

وسایل برای استفاده کردن هستند و انسانها برای دوست داشتن. اما مشکل جهان امروز این است که انسانها مورد استفاده واقع می شوند و به وسایل عشق ورزیده می شود.

بیایید همواره این گفته را به یاد داشته باشیم:

وسایل برای استفاده کردن هستند.

انسانها برای دوست داشتن هستند.

 

مواظب افکارتان باشید، آنها به کلمات تبدیل می شوند.

مواظب کلماتی که به زبان می آورید، باشید، آنها به رفتار تبدیل می شوند.

مواظب رفتارتان باشید، آنها به عادت ها تبدیل می شوند.

مواظب عادت هایتان باشید، آنها شخصیت شمار را شکل می دهند.

مواظب شخصیت تان باشید، چون سرنوشت شما را می سازد 

 

 

با تشکر از مهندس مهرزاد عزیزکه هراز گاهی با مطالب جذاب و خواندنی من را مورد لطف قرار میدهند