X
تبلیغات
رایتل
شنبه 15 اسفند‌ماه سال 1388

اگرچه دیشب و در مطلب کوتاهی که داشتم قول دادم تا از شلوغی های امروزه در دنیای ماشینی علی الخصوص در شهرهای بزرگ سخنی داشته باشم لیکن وضعیت خاص روزهای پس از ماموریت که امورات را بشدت تحت تاثیر عدم حضور قرار داده و در زمان حضور باید کوله باری از کارها را حمل کنی باعث گردید که بازهم با فرصت اندک و خستگی مفرط به دیدار یار در دنیای مجازی بیایم ولذا برای اینکه تنهایتان نگذارم با مطلبی مفید در خصوص رژیم غذایی به سراغ شما امده و سعی در توصیه به سلامتی بعنوان یکی از نعم بیشمار الهی پرداخته ام با امید به فایده این مطلب در زندگی سراسر شادی و نشاط شما عزیزان : 

هنگامی که سخن از کاهش وزن به میان می‌آید، همه به دنبال یک رژیم غذایی معجزه‌آسا می‌گردند. امّا متأسفانه هیچ برنامه کوتاه مدتی برای کاهش وزن پایدار وجود ندارد.
شش رژیم غذایی که در زیر آمده است، از جمله رژیم‌هایی هستند که به هیچوجه توصیه نمی‌‌شوند.

۱) رژیم‌هایی که کاهش وزن زیادی را تبلیغ می‌کنند
هنگامی که یک رژیم غذایی را شروع می‌کنید، به طور بالقوه می‌توانید در خلال دو هفته اول، وزن قابل ملاحظه‌ای را از دست بدهید (که بخش اعظم آن وزن آب است). امّا اگر بیش از یک کیلو در هفته در هفته‌های بعد از آن از دست بدهید با خطر از دست دادن «جرم عضلانی» و پائین آمدن سازوکار (متابولیسم) بدن در واکنش به آن، روبرو خواهید شد. به همین دلیل است که کارشناسان تغذیه کاهش وزن تدریجی و آهسته را توصیه می‌کنند.
۲) رژیم‌هایی که ادعا می‌کنند با خوردن قرص و بدون نیاز به رژیم غذایی و ورزش، کاهش وزن می‌دهند هرگاه تبلیغات یک رژیم غذایی برایتان غیرقابل باور کردن بود، آن را باور نکنید!
۳) رژیم‌هایی که از سیستم تغذیه فعلی شما کاملاً متفاوتند
اگر یک برنامه غذایی با سبک زندگی شما ناسازگار باشد، احتمال کمی وجود دارد که بر روی آن پا برجا بمانید.
۴)
رژیم‌های کمتر از ۱۰۰۰ کالری چنین رژیم‌هایی به سختی قابل دنبال کردن هستند و غالباً باعث بدخلقی، تندخویی، تحریک‌پذیری و سردرد در شما می گردند. احساس گرسنگی و بیحالی از دیگر اثرات جانبی این گونه رژیم‌هاست.
۵) رژیم‌هایی که ادعا می‌کنند به هیچ تلاشی نیاز ندارند
یک چنین چیزی خدا هم نافرید! کاهش وزن به تمرکز و تلاش نیاز دارد و بدون آن امکان‌پذیر نیست.
۶)
رژیم‌هایی که یک گروه غذایی را حذف می‌کنند یا تنها بر روی چند غذای محدود تمرکز می‌نمایند این رژیم‌ها برای مدتی طولانی قابل ادامه نیستند.