X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 3 اردیبهشت‌ماه سال 1388

 اعراب و ازبک  11   ایران 1

در خصوص اهمیت ورزش مطالبی هرچند کوتاه باستحضار رسید در  این ایام دغدغه طرفداران ورزش ومشتاقان رشته فوتبال در اکناف و اطراف و ...کشور شدت یافته و انصافا نیز باید به ایشان حق داد علیرغم ظرفیت ها و امکانات و استعدادهای خوبی که در این کشور وجود دارد متاسفانه نتایج بسیار بد و خفت باری حاصل میگردد که عرق واحساس مردم را بشدت دچار اضطراب و خدشه میکند نتایجی که بهیچ وجه در خور شایستگی و اقتدار میهن اسلامی ایران انهم با توان بسیار بالایی که از ان سراغ داریم در بحث علل و عوامل این شکست ها که بیشتر به موارد مدیریتی و هدایتگری برمیگردد تعداد تیمهای حاضر در لیگ که زیاد شده اند و موجبات خستگی و هدر رفتن نیروها را فراهم میکنند و اردوها و مسافرتها و عدم استفاده مطلوب از ابزارهای کارامد علی الخصوص فنون و تکنیکها و تاکتیکهای ورزش حرفه ای و بسنده کردن به مربیان داخلی و تا حدی نیز دخالتهای بی مورد افراد و...را میتوان نام برد در این میان بررسی های انجام شده توسط خبرگزاریها و رسانه ها نیز میتواند کارساز باشد که برای نمونه دومورد از انرا در ذیل می اورم لازم به ذکر است که در دور برگشت مسابقات جام در جام اسیا از 12 امتیاز ممکن در رقابت با رقیبان تیمهای صدرنشین و مطرح کشورمان تنها به یک امتیاز بسنده کرده که جای سوال زیادی است :

بدترین روزهای سرخپوشان در حال سپری شدن است
پیوس: بازیکنان پرسپولیس بی تعصب بازی می کنند!
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد شدید از نحوه عملکرد بازیکنان این تیم در دیدار با الغرافه گفت: بازیکنان پرسپولیس بی تعصب بازی می کنند.
فرشاد پیوس روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری ایسکانیوز، خاطر نشان کرد: پرسپولیس در دیدار با الغرافه بدترین بازی چند دهه اخیر را ارائه کرد و با بدترین نتیجه بازی را واگذار کرد.
وی ادامه داد: زمانی که ما در این تیم بازی می کردیم بدون توجه به گرفتن پول بهترین بازی ها را انجام می دادیم و یا حداقل با تمام وجود در مقابل حریفان ظاهر می شدیم تا آنان نتوانند به راحتی پرسپولیس را شکست دهند.
وی افزود: اما اکنون بازیکنان پرسپولیس به راحتی به رقیبان خود اجازه می دهند تا بر آنان غلبه کرده و این امر برای نماینده ایران که در جام باشگاه های آسیا بازی می کند خجالت آور است.
پیوس با تاکید بر این مطلب به ایسکانیوز گفت: اگر پرسپولیس بخواهد در بازی های بعدی خود هم اینطور بازی کند قطعا یک زنگ تفریح برای حریفان می شود و مسوولین این تیم باید برای وضعیت این تیم فکری اساسی انجام دهند.
کارشناس فوتبال کشور با انتقاد از تعویض های وینگادا عنوان کرد: تعویض هایی که این مربی انجام داد واقعا بی مورد بود و تاثیری در روند تیم پرسپولیس نداشت.
وی در این رابطه اضافه کرد: تنها کسی که در میدان جنگید فقط علی کریمی بود و نمی دانم چرا وینگادا از خلیلی یا بادامکی در ترکیب اصلی تیم استفاده نمی کند.
بازیکن اسبق پرسپولیس عنوان کرد: پرسپولیس باید از داشته های خود نهایت بهره برداری را انجام دهد زیرا بازی های آسیایی حکم حیثیت ایران را دارد و نباید به همین راحتی جام را از دست داد./05/120
 

دکترذوالفقارنسب: نتیجه گرایی مدیران فوتبال ایران را به وضعیت اسف باری رسانده است


صدور اطلاعیه ها و بیانیه ها و مسائل حاشیه‌ای در این ارتباط مزید بر علت شده تا هویت و اعتبار ورزش با این قبیل تهمت زدن‌ها، برخوردها، غیر قابل تحمل شود


ایلنا: بیژن ذوالفقارنسب با اشاره به اتفاقات اخیر فوتبال ایران در مسابقات باشگاهی و ملی گفت: واقعیت امر این است که این وضعیت برای فوتبال ایران جای تاسف دارد و باید بگویم که فوتبال ما روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد.
مربی اسبق تیم های ملی و باشگاهی ایران با بیان مطلب فوق درگفت‌وگو با ایلنا افزود: من علت اصلی نابسامانی فوتبال کشور را فرهنگ نتیجه‌گرایی می دانم که در فوتبال ایران یکی دو سالی است شدیدا ریشه دوانده و همه تیم‌ها تحت هر شرایطی پیروزی می خواهند و برای عدم موفقیت خودشان راهکاری بهتر از تخریب دیگران پیدا نمی‌کنند.
وی ادامه داد: هر کدام از این افراد از این راهکارها برای دلایل ناکامی خود استفاده می‌کنند. متاسفانه در فوتبال ما هم زدن تهمت زدن ‌و هم بحث‌های حاشیه همواره وجود داشته و دارد و همه این مسائل باعث شده تا فوتبال کشورمان عقب بماند. طی سه چهار سال گذشته فوتبالمان مسیر صحیحی را طی نکرده است. تا در نهایت فوتبال باشگاهی و ملی تحت تاثیر این مسائل مخرب قرار بگیرد.
وی در ارتباط با صدور بیانیه‌های مختلف که این روزها باب شده و از این طریق طرفین به تخریب یکدیگر می پردازند ، گفت:صدور اطلاعیه ها و بیانیه ها و مسائل حاشیه‌ای در این ارتباط مزید بر علت شده تا هویت و اعتبار ورزش با این قبیل تهمت زدن‌ها، برخوردها، غیر قابل تحمل شود. به واقع با این مسائل بیشتر ضربه را خودمان به پیکره ورزش می‌زنیم.
کارشناس فوتبال کشورمان اضافه کرد:‌ من بهترین راهکار برای مناسب‌تر کردن فضای فعلی فوتبال را اشاعه فرهنگ صحیح می‌دانم و سازمان تربیت بدنی و مدیران ارشد ورزش کشورمان در فدراسیون‌های مختلف همه چیز را در گرو نتیجه نبینند چرا که نتیجه گرایی چنین عواقبی هم دارد و در مقابل در زمینه تربیت و رشد جوانان، به کارگیری مدیران متخصص و ورزشی بیشتر کار کنند نه اینکه با یک شکست زمین و زمان را به هم بریزند. باید برنامه‌ریزی به گونه ایی باشد که مسولین تحمل بالایی در قبال نتایج از خود نشان دهند. برنامه‌ریزی و استفاده از افراد متخصص می‌تواند در آینده راهگشا باشد.
ذوالفقارنسب گفت‌: به طور یقین نمی‌توان مشکلی که طی سال‌ها در فوتبال کشور به وجود آمده را طی یک هفته و یک ماه رفع کرد. این جا بجایی ها در سرمربی‌گری تیم ملی هم از تبعات انتخاب‌های غیرکارشناسانه است. من اعتقاد دارم و بارها هم گفته‌ام اما خیلی کم به آن توجه می‌شود که فدراسیون فوتبال نیاز به کمیته فنی متخصص دارد و این کمیته باید هر چه سریعتر در فدراسیون فوتبال تشکیل شود تا این کمیته سرمربی تیم ملی را انتخاب کند.
کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخاب محمد مایلی کهن که جلسات کمیته فنی با حضور آقایان محمود یاوری حشمت مهاجرانی و منصور پورحیدری برگزار شد مفید بود یا نه گفت: من اسمی از افراد نمی‌برم چرا که این کمیته فنی موقت بوده و فقط یک جلسه با مدیران فدراسیون برگزار کرده‌اند. اما کمیته فنی،‌کمیته‌ای است که برای مدت مشخصی تشکیل می‌شود، مثلا به مدت دو یا چهار سال به افرادی حکم می‌دهند و در عین حال هم کار نظارت را انجام می‌دهند و کار این کمیته اینطور نیست که فقط یک جلسه در فدراسیون فوتبال با مدیران انجام دهند و برونددنبال کارشان.
وی اضافه کرد: کمیته فنی حداقل باید در هفته یک بار تشکیل جلسه بدهد کمیته فنی که با صلاحیت و معتبر باشد و در این بحث کمیته ای که برای انتخاب محمد مایلی کهن برگزار شد مد نظر نیست چرا که آن کمیته موقت بود. البته فدراسیون کمیته فنی دارد که آقای تاج هم عضو آن است اما این کمیته بیشتر کارهای تدارکاتی انجام می‌دهد.کمیته فنی که کارهای فنی را بر عهده داشته باشد از پنج یا هفت نفر تشکیل می‌شود که واقعاَ تخصص لازم را در ورزش فوتبال دارند و از سوی فدراسیون ماموریت دارند و باید دائماَ در آنجا حاضر باشند.
کارشناس فوتبال کشور ادامه داد: در فوتبال انگلستان یا آلمان سرمربی حرف آخر را نمی‌زند بلکه سرمربی مجری برنامه‌هایی است که از سوی کمیته فنی تدوین می‌ِ‌شود.
ذوالفقارنسب در پاسخ به این سوال که در این مقطع بهتر است چه فردی سرمربی تیم ملی شود، گفت:امروز با رفتن عجیب و غریب مایلی کهن دوباره به خانه اول برگشته ایم با این وجود من اعتقاد دارم که مربی خارجی در این وضعیت شناخت دقیقی از فوتبال ما ندارد. ما در یک زمانی قرار داریم که دیگر فرصت اشتباه کردن نداریم. باید یک مربی ایرانی در راس کادر فنی تیم ملی قرار بگیرد که بیشترین راندمان کاری را داشته باشد.
وی افزود: من نظر فدراسیون را در انتخاب سرمربی تیم ملی نمی‌دانم و اگر من از الان در این خصوص اظهارنظر کنم شائبه ایجاد می‌کند اما موضوعی که هست اینکه با من برای مربی‌گری تیم ملی صحبتی انجام نداده‌اند.