X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 29 تیر‌ماه سال 1389

قطعا حفظ سلامتی و اهمیت دادن به ان برای استمرار زندگی خویشتن که خداوند متعال اجازت انرا بر انسانهای موجود در کره خاکی عطا کرده از واجبات و ضروریات زندگی علی الخصوص در دنیای ماشینی امروز میباشد و بدین لحاظ و برای حاکمیت تحرک و پویایی و طراوت بر وجود انسان لازم است نکات اموزنده ای را یافت و بدان عمل کرد و بدین لحاظ حقیر نیز خود را مکلف میدانم تا برای اطلاع شما ارجمنان گرامی در این مقوله مطالبی را ارائه کنم تا شاید مفید بفایده قرار گیرد : 

 

فواید آب آلبالو ترش

فواید آب آلبالو ترش

محققان به تازگی فواید بسیار زیادی را برای آب آلبالو ترش کشف کرده اند،آیا از این فواید اطلاعی دارید؟ 
  

یک پژوهش جدید نشان داد: مصرف آب آلبالو ترش به طور روزانه می‌تواند شدت بی‌خوابی را کاهش دهد.

 ‌در این تحقیق گروهی از پژوهشگران دانشگاه‌های پنسیلوانیا، روچستر و مرکز پژوهشی کاناندایگوآ این مطالعه ابتدایی را روی عادات خواب در 15 فرد بالغ بزرگسال انجام داده‌اند.

شرکت کنندگان در این پژوهش هر روز دو نوبت صبح و عصر به مدت دو هفته آب آلبالو ترش مصرف کردند و بعد دو هفته دیگر که از این نوشیدنی استفاده نکرده بودند، وضعیت آنها مقایسه شد. 

پژوهشگران دریافتند: در دو هفته‌ای که داوطلبان این نوشیدنی را مصرف کرده بودند میزان بی‌خوابی در آنها به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرد.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی، محققان تصور می‌کنند محتوای بالای ملاتونین که یک آنتی اکسیدان طبیعی در این میوه است، می‌تواند چرخه خواب و بیداری بدن را منظم کند. ملاتونین به طور طبیعی به میزان اندکی در بدن تولید می‌شود و نقش آن ترغیب به حالت خواب آلودگی در شب و احساس کامل بیداری در طول روز است.